Januari information

Denna vecka kör vi igång med årets skridskodagar. Alla elever i åk 1 – 5 åker skridskor två fredagar. Skolan har möjlighet att låna ut skridskor och hjälm till de som önskar. Mer information i veckobrevet.

Inom kort har vi föräldramöten i alla klasser. Håll utkik i veckobreven från din klass när det är dags.

Mötena kommer att ske på plats eller via Teams. Prova gärna att tekniken fungerar innan mötet om mötet är via datorn.

Intag till kommande förskoleklass är i full gång. Har du eller känner du ett barn som fyller 6 år 2023 är det hög tid att lämna in en intresseanmälan till skolan. Under rubriken ”Blanketter” hittar du blanketten ”Intresseanmälan”. Fyll i och maila:

kicki.stahl@myrstuguskolan.se

Vi ser fram emot en ny spännande och lärorik vårtermin.

Hälsningar all personal på skolan/

Kicki rektor

Det här inlägget postades i Senaste nytt. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *